Miód pomarańczowy – czy może być coś lepszego?

Lubisz to, co zdrowe? Uważasz, że niektóre potrawy powinny być przyrządzane jedynie z dobrych, smakowitych, a przede wszystkim zdrowych składników? Jeżeli tak, to z pewnością w twoim domu nie powinno zabraknąć miodu!

drzewo pomarańczy

drzewo pomarańczy

Już starożytni podkreślali, że jest on niezwykły, wskazywali na jego właściwości odżywcze. Współcześnie znaleźć można różnego rodzaju miody, a wśród nich wyróżnia się zwłaszcza miód pomarańczowy. Charakteryzuje się jasną barwą, jest łagodny w smaku i oczywiście pachnie kwiatami pomarańczy.

Idealnie nadaje się zarówno do kanapek, jak i wszelkiego rodzaju wypieków, zwłaszcza ciast. Ponadto, miód z kwiatów pomarańczy ma właściwości uspokajające i pomaga w zasypianiu. Wydaje się, że jest idealny dla każdego smakosza, który lubi eksperymentować w kuchni ze smakami, który lubi przyrządzać proste, ale jednocześnie wykwintne potrawy.

Miód pomarańczowy, który można zakupić w sklepach nie jest jednak pochodzenia i produkcji krajowej. Większość słoiczków przybyła do nas z dalekiej i przepełnionej Grecji, gdzie właśnie pomarańcze są najsłodsze!

Polecamy

Najlepszy miód spadziowy od pszczelarza !

Prawdziwa pierzga pszczela prosto z ula.

Podkarpacki miód wielokwiatowy pyszny i zdrowy !