Miód manuka najzdrowszy !?

Czy słyszałeś kiedyś o najzdrowszym miodzie na świecie? Cóż, każdemu z nas zarówno w szkole, jak i rodzinny domu powtarzano, iż miód jest zdrowy i powinno się go spożywać przy okazji każdego, nawet najdrobniejszego przeziębienia. Prawda jest jednak taka, iż jeden gatunek jest zdrowszy, drugi zaś ma znacznie mniej właściwości odżywczych.

miód manuka krzew manuka

miód manuka krzew manuka

Miód manuka, dla przykładu, uznany jest za najzdrowszy miód na świecie. Pochodzi on z Nowej Zelandii i na krajowym, naszym rynku pojawił się stosunkowo niedawno. Wcześniej bowiem rzadko kto o nim słyszał, a tylko nieliczni mogli go skosztować. Aktualnie zwłaszcza w większych miastach nie będzie problemu z jego nabyciem.

Miód manuka, jak sama nazwa wskazuje, jest pozyskiwany z krzewu manuki, rośliny, która występuje tylko w Nowej Zelandii. Specjaliści oraz lekarze podkreślają jego zdrowotne właściwości.

Jak bowiem wynika z licznych badań, miód manuka korzystnie wpływa na cały nasz organizm. Przede wszystkim poprawia krążenie, dodatnio wpływa na układ pokarmowy. Jest pomocy z utrzymaniu zdrowej skóry, a ponadto, jak każdy miód, wzmacnia odporność organizmu.

Polecamy

Najlepszy miód spadziowy od pszczelarza !

Prawdziwa pierzga pszczela prosto z ula.

Podkarpacki miód wielokwiatowy pyszny i zdrowy !